pondelok, 29 novembra, 2021
No menu items!
Úvod Marketing Facebook novinky - Messenger, FaceID, ankety....

Facebook novinky – Messenger, FaceID, ankety….

Facebook prichádza s novinkou v Messengeri. Po novom sa bude dať prepínať medzi osobným a firemným profilom. Takťiež je v pláne prepojenie s Instagram správami. V testovacej fáze je aj prístup do inboxu pomocou FaceID a znovu sprístupňuje ankety.

Osobní alebo business účet

Zrýchlenie komunikácie medzi užívateľmi a firmami je pre Facebook dôležité, preto spúšťa novinku, jednoduchý nástroj na prepojenie medzi súkromný a firemným účtom.

Funguje to veľmi jednoducho. V Messengeri kliknete a podržíte svoju fotku a zobrazí sa vám možnosť prepnutia sa do druhého profilu.

Osobný, firemný Facebook účet. Zdroj: Facebook

Za túto novinku môžeme vďačiť prieskumu, kde Facebook zistil, že až 90% správcov fan page používa messenger na komunikáciu s rodinou a priateľmi. Stále však zostáva funkcia pdpovedať na správy cez správcu stránok alebo Creator Studio.

Novinka je dostupná na s iOS, pre Android sa pripravuje, dostupná by mala byť v priebehu niekoľkých týždňov. Viac sa dozviete na blogu Facebooku.

Integrácia Instagram Direct

Facebook spojuje dohromady všetky svoje komunikátory. Najnovšie testuje integráciu Instagram Direct do Messengeru. Z inboxu Messengeru byste se tak mali rýchlo a jednoducho dostať do správ vo vašom Instagrame. Novinka je zaťiaľ v prvotnej testovacej fáze a nebola ani testovaná na kontrolnej vzorke užívateľov.

Face ID

Facebook tiež testuje funkcionalitu, která by má za úlohu lepšie chrániť správy. Aby ste sa dostali k správam, budete musieť overiť vašu idnetitu pomocou FaceID, Touch ID alebo hesla. Novinka je testovaná na kontrolnej vzorke užívateľov s operačným systémom iOS.

Face ID. Zdroj: Facebook

Vracajú sa ankety

Do Messengeru sa znovu vracajú ankety. Približne pred rokom ich Facebook nenápadne odstránil z messengeru. Po novom budú k dispozícii v skupinových chatoch s novým dizajnom.

Na vytvorenie ankety kliknite na ikonu + v konverzácii a vyberte možnosť Ankety. Prídáte otázku, predpokladané odpovede a dáte vytvoriť anketu.

Facebook ankety. Zdroj: Facebook
Face ID testing

Zdroj: www.facebook.com

Prihláste sa na odber noviniek!

Avatar
Andrej Srnkahttps://www.biznisspravy.sk
Redaktor www.biznisspravy.sk Podnikateľ, marketér, analytik.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Podujatia

Digitálny turizmus

Marketing - čarovné slovo, bez ktorého sa už dnes nezaobíde ani cestovný ruch. Ako získať výhodu, lojálnosť k produktu, službe k značke...

Myšlienkové mapy

V začiatkoch plánovania biznisu je jednou z najťažších úloh, zladiť nápady a víziu do uceleného podnikateľského zámeru. Dajte vášmu podnikateľskému projektu formu...

Reklama, ktorá vás odlíši

Reklama, ktorá vás odlíši Reklama sa stala prirodzenou súčasťou našich životov. Každým rokom sme viac vystavení väčšiemu množstvu...

Nebbia – z lokálnej firmy, do celého sveta

Príďte si vypočuť zaujímavý príbeh značky Nebbia, ktorá sa z lokálnej firmy vypracovala na celosvetovo pôsobiacu spoločnosť a jeden z najznámejších brandov...